Komende woensdag 22 mei wordt in Perscentrum Nieuwspoort in Den Haag bekend gemaakt wie dit jaar de Pim Fortuyn Prijs ontvangt. De onderscheiding wordt dan voor de tiende keer uitgereikt.
De Pim Fortuyn Prijs is sinds 2015 een jaarlijkse prijs die in het teken staat van de vrijheid van meningsuiting. De winnaar is een opiniemaker, politicus of bestuurder, een strijder voor het vrije woord, een onafhankelijke geest die heldere taal bezigt en taboedoorbrekend is. Hij of zij is dapper en durft stelling te nemen in het maatschappelijke debat.
De genomineerden dit jaar zijn Jan Slagter (Omroep MAX), Natascha van Weezel (schrijver/columnist), Eric Smit (Follow The Money), Arendo Joustra (oud-hoofdredacteur EW Magazine), Timon Dias (GeenStijl) en Ton F. van Dijk (onderzoeksjournalist). De prijs bestaat uit een wisselbokaal. Vorig jaar ging de prijs naar Bart de Wever, de burgemeester van Antwerpen en leider van de N-VA in België.
Politicus Pim Fortuyn werd op 6 mei 2002 in Hilversum doodgeschoten, aan de vooravond van de Tweede Kamerverkiezingen waaraan hij met zijn Lijst Pim Fortuyn (LPF) zou meedoen.